Prosinec 2010

1154 lidí za měsíc

31. prosince 2010 v 18:33 | Filsh |  Návštěvnost
Za měsíc vás tu přišlo 1154 lidí děkuji mám s toho ohromnou radost:-)
18

Nejpopulárnější hvězdy roku 2010 podle Just Jared

31. prosince 2010 v 16:32 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Před třemi dny byl zveřejněn seznam 25 nejpopulárnějších dospívajících hvězd podle slavného zpravodajského serveru Just Jared. Emma obsadila 16.místo i když dle mého názoru je mnohem populárnější než některé ty hvězdičky co jsou před ní.I tak je to však moc hezké umístění :)
Níže celý seznam.

1. Vanessa Hudgens
2. Miley Cyrus
3. Selena Gomez
4. Zac Efron
5. Jonas Brothers
6. Demi Lovato
7. Ashley Tisdale
8. Robert Pattinson
9. Justin Bieber
10. Kristen Stewart
11. Taylor Swift
12. Ashley Greene
13. Jasmine V
14. Taylor Lautner
15. Victoria Justice
16. Emma Watson

Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit...

31. prosince 2010 v 16:22 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit...

!!!OBSAHUJE SPOILERY!!!

Dnes, 31.prosince.2010 by oslavil své 84.narozeniny nejznámější černokněžník historie, Tom Rojvol Radlle alias Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit alias lord Voldemort! Syn mudly Toma Raddlea a Meropy Gauntové. Jelikož jeho otec je opustil ještě před jeho narozením a jeho matka zemřela při porodu, vyrůstal v sirotčinci, kde ho v jedenácti letech navštívil Brumbál, který mu pověděl, že je čaroděj...

Odešel do Bradavic, kde se učil čáry a kouzla... byl velice talentovaný, dokonce se stal prefektem a primusem, ale začala se u něj rozvíjet jeho temná stránka... otevřel Tajemnou komnatu a způsobil smrt studentky... vyklubal se z něho zlý černokněžník, který chtěl převezmout vládu jak nad kouzelnickým, tak i mudlovským světem...


Harry,Ron a Hermiona poprvé v Bradavicích

31. prosince 2010 v 13:50 | Filsh |  Harry Potter - Povídky

Povídku naleznete zde na mí druhým blogu jen o povídkách.5.Kolo SONB

31. prosince 2010 v 11:54 | Filsh
Do 5.Kola bohužel nepostupuje  
89
Snad se ti diplomek líbí

Do 5.Kola postupují


  4)twilightgirl 

beststwilight-saga.blog.cz


6)Janča* 

8)Kusička
kusicka.blog.cz

Přeji hodně štěstí
Ps: Kdo bude první dostane reklamu na měsíc
druhý na čtrnáct dní a třetí na týden

J.K.Rowling

31. prosince 2010 v 6:45 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Joanne Rowling se narodila Anně a Peterovi Rowlingovým dne 31. července 1965. Dostala jen jedno křestní jméno. 28. června 1967 se narodila její mladší sestra Dianne. Joanne při vzpomínce na narození její mladší sestry, které všichni říkali Di, uvádí: " Tatínek mi dal modelínu, abych se nějak zabavila, zatímco sám běhal do ložnice a zase vybíhal ven. Vůbec se napamatuju na to, kdy jsem novorozeně poprvé uviděla, ale zato si dobře pamatuju, jak chutná modelína."
Již v šesti letech napsala Joanne svou první knížku, příběh o králíčkovi jménem Králíček. Odjakživa ráda četla.
Joanne vyrůstala v Yate, kde mezi její sousedy patřil její kamarád Ian Potter, od kterého si později vypůjčila příjmení pro svého malého čaroděje. Na střední škole byl jejím nejlep?ím kamarádem Séan Harris, kterému je věnován druhý díl potterovské série.
Po střední škole se Joanne přihlásila na Oxford, ale nepřijali ji, a tak nastoupila na Exterskou univerzitu, kde vystudovala francouzštinu. V rámci studií vyučovala jeden rok angličtinu v Paříži.
Joannin přítel s Exteru se po studiích odstěhoval do Manchesteru a ona se rozhodla jet za ním. Jednou v červnu roku 1990 se Joanne vracela z Manchestru, kde strávila víkend marným hledáním bytu, do Londýna. Mohla myslet na soustu věcí, jak se daří její matce, která v té době trpěla roztroušenou sklerózou nebo jestli udělala dobře, když se rozhodla opustil Londýn. Mohla, ale ve skutečnosti se jí hlavou honilo něco úplně jiného. Joanne byla nevyléčitelným snílkem, a zatímco se dívala, jak za špinavým oknem ubíhá opuštěná krajina, představovala si chlapce, kterého vlak odváží do internátní školy čar a kouzel. "Harryho obrázek mi najednou vytanul přímo před očima. Nedokážu říct proč, ani co přesně ho vyvolalo. V tom okamžiku jsem viděla Harryho i školu pro malé kouzelníky úplně jasně a zřetelně. Najednou jsem myslela na chlapce, který neví, kam doopravdy patří, až do okamžiku, kdy dostane dopis z kouzelnické školy. Ještě nikdy předtím jsem se necítila nějakou postavou tak rozrušená!"

30. prosince stejného roku, kdy se v Joannině hlavě poprvé usídlil Harry Potter zemřela její matka Anne neroztroušenou sklerózu.
Skoro o rok později padl Joanne do oka inzerát v novinách: "Škola v portu hledá kvalifikovanou učitelku angličtiny." Joanne měla jen krátkou zkušenost s vyučováním, ale na inzerát odpověděla a místo získala.
V Portu se Joanne seznámila s o tři roky mladším Jorgem Arantesem, kterého si 16. října 1992 vzala za manžela. 27. června se mladému páru narodila dcera, která dostala jméno Jessica. Brzy na to, v listopadu, došlo k hádce, která krátké manželství definitivně pohřbila a Joanne s Jessikou odjela zpět do Anglie, do Edinburghu.
V Edinburghu byla Joanne odkázaná na sociální podporu ve výší 69 liber týdně. Často se vypravovala s dcerkou v kočárku do centra, při půlhodinové procházce totiž Jessica usnula a Joanne se pak mohla v klidu usadit v kavárně a pokračovat v psaní příběhu Harryho Pottera.
V roce 1996 poslala Joanne rukopis Harryho Pottera a Kamene mudrců do literární agentury Cristopher Little. Celkem dvanáct nakladatelů propáslo možnost vydat Harryho Pottera, dokud se rukopis nedostal do nakladatelství Bloomsbury na Soho Square. Nakladatelům se jméno Joanne Rowling zdálo příliš krátké, a tak je na knihách uvedena jako J. K. Rowling, přičemž K znamená Katleen, jméno Joanniny babičky. Harry Potter a Kámen mudrců se na pultech anglických knihkupectví objevil 26. června 1997.
Po něm následovala Tajemná komnata, Vězeň z Azkabanu a Ohnivý pohár a výše Joannina konta rychle rostla. Z chudé svobodné matky závislé na sociální podpoře tu byla celosvětově uznávaná spisovatelka bohatší než anglická královna.
Mezi vydáním Harryho Pottera a Ohnivého poháru v roce 2000 a Harryho Pottera a Fénixova řádu v roce 2003, kdy fanouškové Harryho Pottera jen netrpělivě čekali na další díl, se v životě Joanne odehrálo několik důležitých událostí: zamilovala se do dr. Neila Murraye, 26. prosince 2001 se za něj provdala a 23. března 2003 se jí narodil syn David Gordon Rowling Murray.

Někteří fanoušci Harryho Pottera měli to stěstí a vyhráli návštěvu Leavesdenských studií a natáčení Relikvií smrti

30. prosince 2010 v 12:00 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Někteří fanoušci Harryho Pottera měli to stěstí a vyhráli návštěvu Leavesdenských studií a natáčení Relikvií smrti. Zajímá vás, co ve filmu nakonec uvidíte? A jaká scéna bude přidaná? Čtěte dále.

Obsah vypadá velmi dobře a obsahuje SPOILERY !První věcí, kterou jsme po příjezdu do Leavesdenských studií viděli, byl obr Dráp ve skutečné velikosti, stojící na vrcholu budovy, ten chlapík je obrovský. Odtud jsme šli na Grimmauldovo náměstí. To bylo teď použito jako Baker Street v novém Sherlockovi Holmesovi a bylo přetřeno pro Relikvie. Dále jsme jeli přes bradavické náměstí, na kterém se pracovalo, a dale okolo vstupu do vily Malfoyových. Je z obrovského živého plotu (asi 5 m vysokého) s dvěma velkými kamenými pilíři na každé straně vchodu. Prý tu v noci natáčeli jednu nebo dvě scény. Tento plac byl použit pro scénu, kdy Harryho a ostatní chytači (nevím jaký je přesný Medkův překlad) odvádějí do vily. Měl by zde prý I být bílý páv.

Poté jsme projeli Vstupní branou na bradavické pozemky. Pamatujete na scénu z Prince dvojí krve kde Lenka a Harry jdou skrze bránu? To je plac, který jsme viděli.

Vjeli jsme na obrovskou letištní dráhu, kde jsme viděli dva Záchranné autobusy stejně jako několik zabalených věcí s visačkou Astronomická věž. Skrze obal nebylo vidět o co jde. Jen o kousek níže byla Hagridova hájenka, která byla poničená Smrtijedy v Princovi. Vpravo odsud byl další plac, ale ne něco co známe z knihy, nýbrž shluk ohořelých karavanů či mobilních domů. To je přidaná scéna v relikviích, ve které smrtijedi zaútočí na kempující lidi.

Potom jsme viděli travnatý kopec. Nejsem si jistý, pro jakou scénu byl nebo bude použit. Domnívám se ale, že je pro scénu kdy trio kempuje. Poté jsme viděli skutečné Doupě!! No dobře, jen první podlaží, zbytek je digitální. Pokládali zde trávu podobnou rákosu, kterou jsme viděli v bažině v Princovi. Každé stéblo rákosu bylo individuelně zapíchnuté do tvrdé pěny a bylo jich tu snad 9000, které museli být ještě umístěny.

Zahnuli jsme za roh a doprava a byli jsme v Kvikálkově! Předtím tu natáčeli scénu "Sedm Potterů". Podle toho co jsme slyšeli, použili makeup na herce, aby vypadali jako Dan. Určitě zde ale bude muset být uzděláno hodně digitálních triků.

Byl nám zprostředkován velmi detailní a impresivní náhled na Lenčin dům.  Vypadala jako kamenná základna z věže (má kulatý tvar) a je kolem 5 metrů vysoká. Opět zde bude pro dokončení domu použito počítačů. Skály vyčnívají z pozemku před domem. Před domem rostl strom a levá strana byla pokryta vinnou révou a světle oranžovými rostlinami. Náš řidič, který všechno skvěle znal nám řekl, že zde budou Dirigible Plums (nevím jaký je český překlad a knihu u sebe nemám). Už tam natáčeli bojové scény a pravá strana domu byla pokrytá dírami, kde kouzla smrtijedů zasáhla dům. Připravovali dům na další zrejmě o mnoho větší boj. Přidávali sem o hodně víc výbuchů pro nový boj.

To bylo vše zvenčí. Řidič nás vysadil u kantýny a my jsme začli vnitřní prohlídku. V kantýně byla řada velkých výstavek rekvizit ze všech filmů. Každý obří skleněný box obsahoval kostými a rekvizity z jednoho filmu, to by byla úchvatná sbírka pro každého fanouška. Z kamene mudrců tu byly košťata, peníze, zlatonka, trolí hlava, čokoládové žabky a obří hromada krabiček na hůlky. Z Tajemné komnaty tu měli Lockhartovi knihy, malby a obrázky, dale mandgragory a Dobbyho. Dobby vypadal opravdu skutečně!! Vezeň z Azkabanu měl Siriusův vězeňský háb, jeho "wanted" plakát, křišťálovou kouli, Harryho šálek se smrtijedem a plno výrobků z Medového ráje. Ohnivý pohár měl Pohár Tří kouzelníků, kostým Fleur a Kruma, ďasovce a jezerního člověka. Z Fénuixova řádu tu byl kostým Umbridgeové a kostým smrtijeda Luciuse Malfoye, dale talířky s koťaty, vyhlášky a kniha Obrany proti černé magii. A konečně výstavka Prince dvojí krve obsahovala kostým Křiklana, Lenčiny šaty z večírku, Křiklanovy zelené přesýpací hodiny, několik produktů z krámku Weasleyů a zakletý náhrdelník.

Na place. Slova  nemohou dostatečně popsat jak to bylo úžasné. První věcí, kterou jsme viděli byla Komnata nejvyšší potřeby, stejná jako z prince dvojí krve. Kusy a kusy nábytku, knihy, lektvary a všechno možné i nemožné včetně několika kusů šachových figure z Kamene mudrců. Tady jsme konečně viděli něco z natáčení. Byli zde kaskadérští dabléři Toma Feltona (Draco Malfoy) a Louise Cordice (Blaise Zabini). Napravo od nich, ale ne do této scény byla k vidění Hagridova/Siriusova motorka zvednutá nad zemí.
Když byl střih, vplížili jsme se na plac a pohybovali se u okraje. Za rohem od kaskadérů a mezerou mezi hromadami, byli Tom Felton a Louis Cordice. Viděli jsme monitory a scénu, která se točila. Jeden z monitorů ukazoval konverzující herce a druhý zároveň ukazoval zadní pohled na ně, jak procházejí. Když jsme vyšli. Vyděli jsme prapory pro Nebelvírskou a Zmijozelskou společenskou místnost. Když jsme nebyli pozorováni, nevydrželi jsme a rychle si na prapory sáhli.

Dále jsme se dotali k domu Bathildy Bagshotové. Udělali hereččin odlitek těla a vytvořili hadí kůži. Rovně odsud byla Lasturová vila. A byl u ní i skleník. Mušle pokrývaly zdi a strop tohoto domu. Bylo zde také modré a bile křeslo venku před domem, pozemek byl pokryt světle žlutou trávou a pískem. Byla zde take vytvořena umělá mořská pěna.

Další byly Prasinky. Byly v zimním období. Koukali jsme se když skupina procházela sněhem pokrytou zemí a tento umělý sníh podobný písku jsme taky našli doma v botách. Přestože cedule hlásala "Nestůjte ve sněhu", bylo nám řečeno, že je můžeme v klidu jít. Konečně jsme mohli projít Prasinkami. Bylo zde mnoho názvů krámů, ale bohužel si je už nepamatuji. Jeden byl knihkupectví, které prý bylo zmiňováno v knize. Když jsme přišli na konec vesnice, byla zde otevřená sekce pro natáčení s hospodou U Prasečí hlavy. Fantastické!!

Nedostali jsme se přímo do Brumbálovi pracovny, ale viděli jsme vchod s obří sochou fénixe. Vlastně tu byly dva vchody. Jeden byl fungující rotující verze, ten druhý byl čistě jen sochou. Přesto byli obří a velmi impresivní.

Šli jsme skrze bradavickou chodbu vedoucí ke vstupu do Komnaty Nejvyšší potřeby. Vpravo byl krb z Ministerstva kouzel a vedle byla Vzpomínková síň.

Poslední zastávkou byla Velká síň. Prošli jsme skrze dveře, u vchodu bylo schodiště vedoucí k pohyblivým schodům (které zde nebylo). Stoly v síni nebylo prostřené. Bylo zde mnoho nádherných detailů jako bradavický erb na krbu, dale kolejní erby na cihlách krbu za ohništěm. Ušpiněná vitráž za stoly učitelského sboru je rovněž bradavický erb. Nepamatuji si, že bych to viděla ve filmu. Dále zde byla nad postraními dveřmi malba. Dveře vedou podle Ohnivého poháru do místnosti s trofejemi ale podle Prince dvojí krve odtamtud prchali smrtijedi se Snapeem.

Další věci, které jsme viděli:
     Maďarský trnoocasý drak s namontovaným plamenometem v tlamě.

     Dva různé Fénixe.

Mrtvého Dobbyho, s kůží potřísněnou krví a pískem, použitého při scéně s pohřbem.
Obří Baziliškovu lebku. Nad ní náčrt Rona a Hermiony stojící v Tajemné komnatě u ní.
Velice realistické mrtvé tělo Brumbála. Ale o něco menší než ve skutečné velikosti. Mělo být použito ve scéně, kdy Hagrid nese Brumbálovo tělo. Scéna ale nakonec nebyla natočena.
Model Gabriely a Hermiony použitý v Ohnivém poháru při úkolu pod vodou.
Model Katie Bellové.
Jiný model Katie Bellové upravený pro scénu se Šedohřbetem v Relikviích.
Testrál, jezerní člověk a Klofan/Křídlošíp v životní velikosti.
Lupin jako vlkodlak měřící přes dva metry.
Hodně modelů kentaurů a Šedohřbeta
Mnoho a mnoho skřetů.
Obrázek Rona měnícího se na Rega Cattermoleho.  Vypadá to, že na herce nalíčili realistický makeup a výsledně Rona ani nepoznáte.
Fotky Danova znetvořeného obličeje, kvůli chytačům. Zase množství makeupu, Dana vůbec nepoznáte.
Mechanického smrtijeda z nacvičování BA.
Mrtvého Aragoga, pterého použili jako předlohu pro vytvoření nových a větších pavouků, zřejmě pro bitvu v Bradavicích.
Animovanou prasečí hlavu na hospodě U Prasečé hlavy.
Děsivou kreaturu v podobě Voldemorta před získáním nového těla.
Hagridovu hladu s brýlemi pro řízení motorky, oblek, který nahrazuje podkožní tuk a vousy, a plně mechanickou pohyblivou hlavu použitou když je Hagrid v pozadí, ale potřebuje vypadat "živě".
Oblek pro herce hrajícího Dudleyho. Herec se vytáhl s zeštíhlel. Opět musí nosit oblek nakrazující tuk.
Bystu Roweny z Havraspáru s nasazeným dialémem. Přenádherné detaily.
V kouzlech je síla socha.  Obrovský stojící kouzelník stojící na nečem nesoucím lidmi.

Poté jsme šli do kantýny na oběd se zbytkem štábu. Viděli jsme tam Ruperta, Jamese a Olivera (jeden z nich měl obvaz okolo hlavy a "ucha"J), Marka Williamse, Emmu, Toma, Bonnie a Evannu. Dále Stana (Krum), Warwick Davis se synem, Gleeson, další filmoví svatebčané a dabléři. Jedním z nich byl dabbler Xenofiliuse. Měl rořčicově zbarvené manšestráky, světlou košili s vestou pokrytou květinami a po ramena dlouhé světlé blond vlasy.


HP and the Deathly Hallows - kniha

30. prosince 2010 v 9:00 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Britské noviny The Telegraph sestavili žebříček 100 knih, které dominovaly (udávaly směr) tomuto desetiletí. Na úplný vrchol dosedl poslední díl Harryho Pottera následovaný knihou Baracka Obamy a Da Vinciho kódem.Gratulujeme.

Na celou stovku knih se můžete podívat zde.Co noviny o Harry Potterovi napsaly:
"Pokud nevíte, kdo je to Mudla, jste buď Rip Van Winkle nebo jste nesmírně tvrdohlavý. Toto je sedmé a poslední pokračování ze série lámaljící rekordy od J.K. Rowling o Harry Potterovi, světově nejznámějším čarodějnickém chlapci s jizvou na čele a jeho trablech s Lordem Voldemortem. Sledovali jsme, jak nám Harry z máleho jedenáctiletého chlapce vyrostl v dospělého hrdinu. Děti rostly s ním a v jeho bitvách náchazely metafory na své vlastní nesnáze. Tohoto dílu se prodalo přes 15 milionů výtisků jen za prvních 24 hodin po uvedení do prodeje. Ať zlo číhá na předměstí, nebo dostává Harryho, Rona a Hermionu do smrtelného nebezpečí, vždy to Rowlingová podává víc než poutavě. Někteří se tomu můžou vysmívat, ale triumfální završení ságy o porážce zla uspokojilo náš hlad po příbězích. Co je důležitější, v jejím podání se přečtení 700 stránkové knihy zdá tak snadné. A co víc, tato kniha má dokonce i citát od Aeschyla v epigrafu. Stojí tak na vrcholném kamani tohoto desetiletí, spojuje jednotlivé kultury a apeluje na všechny věkové skupiny a národy."Bill Nighy

29. prosince 2010 v 19:46 | Filsh
Hlasujte mi prosím pro Billa Nighy zde Předem moc děkuji a rád oplatím.
01


První videa ze znovu natáčení epilogu

29. prosince 2010 v 16:41 | Filsh
Před pár dny skončilo znovu natáčení epilogu,které tentokrát probíhalo v Leavesden Studiích a přenatáčení se konalo ,protože režisér David Yates a producenti David Heyman a David Barron nebyly spokojeni s konečným výsledkem. Částečně může být důvodem i špatné nalíčení hlavních herců z fotek ,které se objevily v květnu byla totiž spousta lidí včetně mě zděšena,jelikož hlavní herci nevypadali na 36 ,ale v některých případech téměř na 50 let.Nyní se objevují první videa z tohoto přenatáčení,kde zatím můžeme zahlédnout Daniela Radcliffea a podle toho co se z něj dá vidět je jisté,že jeho visáž byla značně pozměněna a konečně vypadá na věk na jaký vypadat má.Snad se objeví fotky či videa i s dalšími herci. Velmi mě zajímá,jak nakonec budou vypadat.
Podle toho co je ve videích možné vidět je možné,že ve filmu budou i scény uvnitř bradavického expresu.


Tom Felton navštívil kouzelnický svět Harryho Pottera

29. prosince 2010 v 16:33 | Filsh a Lussnape |  Harry Potter - Herci
Tom Felton je momentálně na dovolené na Floridě a prý byl příliš blízko na to aby si park nechal ujít.Zatím máme k dispozici jednu fotku,před Bradavicemi s několika Krásnohůlskými studentkami :) Snad se v brzké době objeví i další fotky.


HP7: část II. nejočekávanějším filmem roku 2011!

29. prosince 2010 v 16:29 | Filsh a Lussnape

Podle výzkumu Fandango.com je film Harry Potter a Relikvie smrti: část II. nejočekávanějším filmem roku 2011! Web, který zprostředkovává prodej vstupenek v USA udělal anketu s muži a ženy, a v obou pohlavích obsadila poslední Potterovka první pozici... Harry Potter a Relikvie smrti: část II. je nejočekávanějším filmem příštího roku pro 26% mužů a 24% dotázaných žen.

Druhým nejočekávanějším filmem u žen je Twillight sága: Rozbřesk - část 1, u mužů patří druhá pozice filmu Pařba ve Vegas 2. Výzkumu Fandango se zúčastnilo 1000 lidí minulý týden, během vánočních svátků.


Diplomek od ŠmoulinQa

29. prosince 2010 v 15:28 | Filsh
Děkuji je to moc pěkný diplomek:-)

Jim Broadbent o krátkém návratu Horácia Křiklana do Relikvií Smrti II.

28. prosince 2010 v 15:44 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Herec Jim Broadbent se během propagace nového filmu Další rok krátce zmínil o krátkém návratu Horacia Křiklana do závěrečného filmu Harry Potter a Relikvie Smrti II. Úryvek z rozhovoru vám najdete níže.

Co se týče Harryho Pottera, vrací se Vaše postava do obou filmů?
Jim: Ne, jen velmi, velmi málo. Křiklan se - myslím, jak množství dalších postav - objeví v Relikviích Smrti II, ale ne ve významném kontextu k zápletce.

Je to téměř jako vyvolání herců před oponu (po vystoupení).
Jim: Je to jako vyvolání před oponu, výstup na závěr finále ... Skutečně jsem natočil jen jednu Potterovku (Prince dvojí krve) a několik dní jsem pracoval na této poslední. Takže jsem nebyl součástí tohoto všeho celých deset let jako ostatní.

S profesorem Křiklanem se naposledy na stříbrném plátně setkáme během bitvy o Bradavice. Česká premiéra velkofilmu Harry Potter a Relikvie Smrti II v 3D je naplánována na 14. července

Pozastavuji

28. prosince 2010 v 15:17 | Filsh |  Moje kecy
Ahoj do 31.12.Pozastavuji blog.Jedu na chatu,ale pár článků přednastavuji,takže blog nebude úplně sám.Tak že přeji hodně štěstí do nového roku 2011 přeje admin Filsh.


Všechno nejlepší, Maggie Smith!

28. prosince 2010 v 14:52 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Všechno nejlepší, Maggie Smith!

Dnes, 28.prosince.2010 slaví své 76.narozeniny anglická herečka - Maggie Smith, která ve filmové sérii Harryho Pottera ztvárnila ředitelku nebelvírské koleje a učitelku přeměňování - Minervu McGonagallovou! Kromě role paní McGonagallové v Harrym Potterovi, můžete Maggie znát také z filmů Kouzelná chůva a Velký třesk, Vášeň a cit, Univerzální uklízečka, Sestra v akci, Souboj Titánů (z roku 1981) a mnohých dalších... Roli Minervy McGonagallové si zopakuje také v Harry Potterovi a Relikviích smrti: část 2, který vstoupí do českých kin příští rok v červenci!

Upoutávka HBO na film Harry Potter a Princ dvojí krve!

28. prosince 2010 v 14:49 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
Upoutávka HBO na film Harry Potter a Princ dvojí krve!

Jak už můžete vědět z tohoto článku, tak film Harry Potter a Princ dvojí krve, který se objevil v kinech už loni v červenci a na DVD se dá zakoupit od listopadu 2009, si konečně odbude svou televizní premiéru na HBO, a to už koncem ledna příštího roku! Dnes se můžete podívat na českou upoutávku HBO - "Vraťte se do minulosti a odhalte tajemství. Jedině tak zachráníte budoucnost. Harry Potter a Princ dvojí krve. Na HBO a HBO HD."


Kromě toho, známe také první čtyři vysílací dny - 23.ledna.2011, 20:00 - 24.ledna.2011, 11:05 - 26.ledna.2011, 20:00 - 27.ledna.2011, 07:40!


První videa ze znovu natáčení epilogu: HP7: část 2!

27. prosince 2010 v 17:11 | Filsh |  Harry Potter - Zajímavosti
První videa ze znovu natáčení epilogu: HP7: část 2!

Na internetu se začínají objevovat první (amatérská) videa ze znovu natáčení několika scén epilogu pro film Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 v Leavesden studiích! Ve videích, na nichž najdete odkazy níže, můžete vidět Daniela Radcliffa (Harry Potter), režiséra Davida Yatese, Arthura Bowena (Albus Severus Potter), Williama Dunna (James Sirius Potter) a mnoho členů štábu. A mimochodem, jak si můžete všimnout na záběrech na Daniela Radcliffa, vypadá to, že se štáb rozhodl pro změnění makeu-pu na trochu mladší styl, než byl použit na květnovém natáčení na nádraží King's Croos, po reakcích většiny fanoušků, že herci vypadají až moc staře.

(UKAZUJÍ D. RADCLIFFA HOVOŘÍCÍHO S ČLENY ŠTÁBU V KABINĚ BRADAVICKÉHO EXPRESU)

(UKAZUJÍ NATÁČENÍ PŘED ZELENÝM PLÁTNEM)

Harry Potter a Relikvie smrti: část I. je v ČR kinech od 18.listopadu.2010!
Harry Potter a Relikvie smrti: část II. přijde do ČR kin 14.července.2011!